Obecnie nie brakuje osób, które chcą dowiedzieć się czegoś więcej właśnie na temat konwersji norm ISO/DIN/PN. Masz podobne plany? W takim razie zapraszamy do naszej lektury. Gwarantujemy, że czas poświęcony na przeczytanie artykułu nie będzie stracony, ponieważ przygotowaliśmy kilka bardzo istotnych faktów….
Co oznaczają te skróty?
Na samym początku warto w ogóle wyjaśnić, co kryje się za oznaczeniami ISO, DIN oraz PN. Generalnie zdecydowanie najbardziej popularne normy to ISO. W tym przypadku odpowiada za nie Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna. Trzeba podkreślić, że jest to podmiot zrzeszający państwa z rozmaitych kontynentów (oczywiście, w gronie krajów respektujących standardy ISO jest Polska; od samego początku). Od grubo ponad 70 lat na rynku działa również Niemiecki Instytut Normalizacyjny. DIN pochodzi zaś od nazwy tego podmiotu – w języku niemieckim. PN to z kolei nic innego, jak Polskie Normy. Trzeba jednak od razu zaznaczyć, że są one bardzo rzadko stosowane; tak naprawdę wyłącznie na terenie naszego kraju. Odpowiada za nie (na przykład chodzi nam w tym momencie o zatwierdzanie standardów) Polski Komitet Normalizacyjny). Po co zaś powstają takie normy? Jest to naprawdę duże ułatwienie dla Klientów. Zainteresowanych między innymi śrubami itp. Wszystko jest bowiem odpowiednio ujednolicone. Na skutek tego petenci dokładnie wiedzą, co jest przedmiotem umowy. Wykonanie śrub zgodnie z normami to też rzecz jasna gwarancja, że jakość takich elementów będzie na najwyższym możliwym poziomie.
Przeczytaj także: https://e-pvp.pl/gdzie-stosuje-sie-sruby-trapezowe/
Jak szybko i dokładnie zrealizować konwersję?
Obecnie kwitnie handel pomiędzy ludźmi z rozmaitych państw. W takiej sytuacji często konwersja norm ISO/DIN/PN jest tak naprawdę niezbędna. Tak, jak wspominaliśmy, na przykład PN to rozwiązanie mało uniwersalne. Wszak rodzime normy są stosowane wyłącznie na terenie naszego państwa. Chcesz zaś kupić coś od Włocha lub Hiszpana? W takiej sytuacji najlepiej będzie korzystać z norm uniwersalnych typu ISO. Śruby do rowków teowych Cię aktualnie najbardziej interesują? Wiesz, że mają oznaczenie PN 61271? Co zrobić, by poznać pozostałe oznaczenia? Pierwszym krokiem powinno być odwiedzenie strony internetowej stalmut.pl. Tam jest bowiem bardzo pomocne narzędzie. To wyszukiwarka, dzięki której szybko i dokładnie zrealizujesz konwersję norm. Po jej zastosowaniu dowiesz się, jak wyglądają wszystkie oznaczenia w tym przypadku. To DIN 787/ISO 299/PN 61271. Czas wykonania tego zadania jest naprawdę relatywnie krótki.